Ogloszenia - Parafia Świętej Rodziny

Menu główne:

Ogloszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2015 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Roraty w naszym kościele przez cały okres Adwentu codziennie o godz. 06.30.

2. Od niedzieli 06 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe dla dorosłych. Nauki przez całą niedzielę 06 grudnia, na wszystkich mszach św. W poniedziałek 07 grudnia i we wtorek 08 grudnia nauki podczas mszy św. o godz. 17.00 i 18.00 i 19.30. Wtorek 08 grudnia będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. Rekolekcje wygłosi S. Oktawia ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

3. W niedzielę 06 grudnia o godz. 15.00 odmówimy w kościele koronkę do Bożego miłosierdzia. Prosimy o przygotowanie intencji wspólnej modlitwy, które zostaną odczytane podczas odmawiania koronki.

4. W niedzielę 06 grudnia o godz. 17.00 wspólny różaniec dla wszystkich członków Żywego Różańca, połączony z wymianą tajemnic. Serdecznie zapraszamy

5. W przyszłą niedziele o godz. 13.00 msza święta dla rodziców oczekujących potomstwa. Po tej mszy św. błogosławieństwo dla tych małżeństw, oraz dla wszystkich matek w stanie błogosławionym.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem. Będzie okazja do zrobienia sobie zdjęcia i otrzymania słodkiej niespodzianki.

7. Rozpoczynamy akcję pomocy świątecznej dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Z zakrystii można odebrać specjalne torby, które będzie można zwracać do parafii w formie gotowej paczki. Od II niedzieli adwentu w kościele będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe. Będzie można także złożyć ofiarę pieniężną na przygotowanie paczek świątecznych. Na Wielkanoc przygotowaliśmy 37 paczek. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych adresów osób, które waszym zdaniem powinny otrzymać taką pomoc świąteczną.

8. Dni Eucharystyczne:
a) I czwartek miesiąca – po mszy św. wieczornej Godzina Święta, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30
b) I piątek miesiąca – spowiedź podczas porannej mszy św., oraz od godz. 17.00 do 18.00.
c) I sobota miesiąca – rano kapłani odwiedzają chorych z posługą sakramentalną.  Ks. Piotr odwiedza chorych w piątek, Ks. Paweł w sobotę, Ks. Mariusz w piątek i sobotę. Wieczorem po mszy św. uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia poświęcony opłatek wigilijny, oraz świece Caritas. Caritas wyznaczyło cenę świec. Małe świece – po 6 zł, duże – po 16 zł.

10. W domu parafialnym w każdy poniedziałek i czwartek od godz. 19.00 odbywa się gimnastyka rekreacyjna. Serdecznie zapraszamy.

11. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego.”

12. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej
- Ś. p. Bogumiła Dutkowska, z ul. Kołłątaja 14, przeżyła lat 86.
Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

13. Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.

Ks. Mariusz
Administrator Parafii