Rok liturgiczny

+14°
Gdynia
Środa, 08

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2013 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii wykładowcę Gdańskiego Seminarium Duchownego Ks. dra Krzysztofa Drewsa. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa cała dzisiejsza niedzielna taca jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Wychodząc z kościoła można nabyć kalendarze autorstwa kleryków.

2. Od dzisiaj w każdą trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Zapraszamy po mszy św. wieczornej na plebanię do sali kominkowej. Katechezy będą obejmować swoją tematyką prawo kościelne i sakramenty święte.

3. Od dzisiaj w kościele jest do nabycia poświęcony opłatek wigilijny. Jeśli ktoś chciałby nabyć większą ilość opłatków prosimy o złożenie zamówienia w zakrystii.

4. W środę przed mszą św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będziemy polecać Maryi alumnów i profesorów naszego Seminarium Duchownego.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu kończy się ogłoszony przez papieża Benedykta XVI >Rok Wiary.< W naszym kościele uroczysta msza św. na zakończenie Roku Wiary w sobotę 23 listopada o godz. 18.00

6. W ubiegłą niedzielę miała miejsce tzw. taca inwestycyjna. Zebraliśmy 3910 złotych. Odbyła się także zbiórka na pomoc Kościołowi w Nigerii w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ta zbiórka wyniosła 890 złotych. Składam Wam, moi drodzy najserdeczniejsze Bóg zapłać, za Wasze hojne serca.

7. Informacja Komendanta Miejskiej Policji w Gdyni.

8. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego.”

9. Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.

Ks. Mariusz

Administrator Parafii

Czas ucieka, wieczność czeka...