Parafia Świętej Rodziny

XXXIII Ndz. Zwykła – 19.11.2017 r.

1.      W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na pomoc finansową Kościołowi w potrzebie. Na ten cel zebraliśmy 800 zł.

2.      W ubiegłą niedziele miała miejsce taca inwestycyjna. Zebraliśmy 4300 zł. Serdeczne Bóg zapłać

3.      Od minionego wtorku zainstalowano oświetlenie schodów od ul. Morskiej, krzyża misyjnego i placu kościelnego. Bardzo dziękuję firmie p. Krzysztofa Duczmala.

4.      W czwartek 23 listopada o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Morskiej w ramach cyklu "Spotkania z podróżnikiem" odbędzie spotkanie z panią Ewą Naczką, która opowie o podróży po Bałkanach.

5.      Rada Dzielnicy Gdynia Grabówek organizuje konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu na ulicach Beniowskiego i Kapitańskiej. Dyskusje otwarte odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 17, w sobotę 25 listopada o godz. 11.00 i poniedziałek 27 listopada o godz. 17.30. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na tablicy ogłoszeniowej.

6.      26 listopada w naszej archidiecezji jest dniem modlitwy za Gdańskie Seminarium Duchowne. Będziemy w tym dniu gościć przedstawiciela Seminarium. Ks. Arcybiskup Metropolita zarządza aby cała taca z niedzieli 26 listopada była przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium.

7.      Dzisiaj o godz. 13.00 odbędzie się msza św. dziękczynno – błagalna w intencji całej społeczności kolejarzy, zwłaszcza pracowników Szybkiej Kolei Miejskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie.

8.      Ruch Rodzin Nazaretańskich z naszej parafii organizuje wyjazd na Jasną Górę 01 i 02 grudnia. Koszt wyjazdu ok. 130 zł. Ta kwota obejmuje przejazd i nocleg w domu pielgrzyma. Więcej informacji uzyskamy w zakrystii lub znajdziemy na tablicy ogłoszeniowej.

9.      Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy zabrać kartę miłosierdzia. Znajdziemy tam trzy uczynki. Możemy wybrać i zrealizować jeden z nich. Jest to nasz udział w przypadającym dzisiaj pierwszym dniu ubogich.

10. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego.”

11. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej /tylko po 10.00/.

12. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności

ś. p. Artur DWORAK, z ul. Falistej 24, przeżył 43 lata,

ś. p. Jadwiga PLAK, z ul. Kapitańskiej 31, przeżyła 85 lat,

ś. p. Władysława LASKOWSKA, z ul. Krofea 3, przeżyła 58 lat

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.

Ks. Mariusz

Administrator Parafii