Brat MACIEJ TALEWSKI

Brat Maciej jest drugi rok w zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów). Obecnie przechodzi nowicjat w klasztorze w Kalwarii Pacławskiej, pod Przemyślem. Nowicjat jest rocznym okresem czasu, w którym nowicjusz, już w habicie, stara się lepiej zrozumieć i pogłębić osobistą decyzję naśladowania Jezusa Chrystusa w Kościele i dzisiejszym świecie w duchu św. Franciszka oraz coraz głębiej poznaje i praktykuje franciszkański sposób życia. Uwieńczeniem nowicjatu jest ceremonia złożenia pierwszych ślubów zakonnych; czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, na okres jednego roku.

MODLITWA ZA PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA ZAKONNEGO

Panie Jezu Chryste, który oddałeś Swe życie dla zbawienia ludzi i stałeś się Wiecznym Kapłanem, prosimy Cię za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa i życia zakonnego. Racz ich otoczyć łaską Swego błogosławieństwa, oddalaj od nich wszelkie pokusy i umacniaj w świętości, aby ochoczo i z oddaniem poznawali Ciebie i w ten sposób przygotowali się do zaszczytnej służby w Twoim Kościele. W szczególny sposób polecamy Ci kleryków, wychowawców i wykładowców naszego Seminarium. Ukaż im sens i wartość powołania, aby sami coraz bardziej Cię kochali i jednoczyli się z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.