Parafia Świętej Rodziny

Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.

Najbliższe spotkanie w czwartek 23.11 o godz. 19:00. Będziemy rozważać fragment Ewangelii: Mt 25, 31-46

LectioDivina to prosta i wyrazista metoda na systematyczne zgłębianie Słowa Bożego, prowadząca od uważnej lektury poszczególnych fragmentów Biblii przez osobistą medytację i modlitwę po praktyczne wdrażanie w życie słów, które kieruje do nas sam Bóg, oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi.

Raz w tygodniu, w czwartek,wspólnie z kapłanem spotykamy się na wspólnej modlitwie i dzieleniu się Słowem Bożym. Na spotkaniu będziemy rozważać fragment Ewangelii z nadchodzącej niedzieli, a na każdy dzień tygodnia będą przekazywane przygotowane wcześniej rozważania. Na ich podstawie możliwe będzie samodzielne zgłębianie poszczególnych tekstów, poświęcając na to około pół godziny dziennie.

Pomysł LectioDivinazostał zainicjowany przez wykładowców Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej i narodził się w odpowiedzi na coraz bardziej żywą wśród osób świeckich potrzebę głębszego poznawania Pisma Świętego. Osoby, które nie mają wiedzy teologicznej ani doświadczenia w rozważaniu Słowa Bożego, nie zawsze potrafią czytać Biblię tak, by to nie była tylko lektura i potrzebują pomocy, by móc naprawdę zacząć żyć Słowem Bożym.